Bir Topluluğa Ait Olmak

Bizler, İsa Mesih'in mükemmel örneğini takip etmeye çalışan kusurlu insanlarız. Birbirimizi seviyoruz, birbirimize yardım ediyoruz ve İsa'nın öğretilerini elimizden gelen en iyi şekilde takip etmeye çalışıyoruz. Gelin bize katılın ve ait olma ve birlik duygusunu hissedin.

Gelin Bizimle İbadet Edin
Yakınınızdaki Bir Kiliseyi Bulun

Sık Sorulan Sorular

“Mormonlar” ya da daha saygılı bir şekilde söylenirse, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üyeleri hakkında insanların pek çok sorusu vardır.

İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi üyeleri tıpkı herkes gibidir. Onların iniş ve çıkışları ve ikisinin arasında olan zamanları vardır. Aslında ne kadar normal olabildiğimize şaşırabilirsiniz! Son Zaman Azizleri, mutlu ve huzurlu insanlar olmakla ünlüdürler. Fakat bu onların mücadeleleri olmadığı anlamına gelmez. Bu hayattaki herkes zor bir savaş veriyor, fakat İsa Mesih’in sevindirici haberini yaşamak için elinizden geleni denediğinizde onun üstesinden gelebilmek için ilave güce ve huzura sahip olursunuz.   
Yaşam tarzı söz konusu olduğunda, Son Zaman Azizleri İsa’yı çok önemli bir konumda tutmaya çalışırlar. Kurtarıcı hakkındaki inanışları ve O’nun öğretileri, onların konuşma, giyinme ve eylem biçimleriyle ilgili olan günlük kararlarını etkiler. Örneğin Pazar günü çalışmaktan sakınırlar böylece kiliseye gidebilirler, birbirlerine hizmet edebilirler ve aileleriyle beraber zaman geçirebilirler. Ayrıca, kilisenin sadık üyeleri sigara içmez, alkol kullanmaz veya kumar oynamaz.

Giderek daha fazla insan organize din fikrini reddediyor ve sadece ruhsal olmayı ve iyi hayatlar yaşamayı tercih ediyor. Ancak insanların ikisine de ihtiyaçları var. İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi, vaftiz ve Rab’bin sofrasına katılım (veya Komünyon) da dâhil olmak üzere Tanrı’nın bütün emirlerini yerine getirmek için gerekli olan yapıyı ve rahiplik yetkisini sağlamaktadır. Pazar günleri kiliseye gitmeli, aynı zamanda ruhsal olmaya ve hafta boyunca başkalarına hizmet etmeye çalışmalısınız.

İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin aileye odaklanan birçok kültürel geleneği ve göreneği vardır. Örneğin, Kilise üyeleri haftanın bir akşamını, aile ev akşamına veya aile gecesine ayırırlar. Hafta boyunca yapılan diğer etkinlikler arasında, herkesin yiyecekler getirerek hep beraber yedikleri kilise programları ve küçük partiler veya gençler için gençlik grupları vardır. Ailelerimizle bayramları kutlamak gibi olan pek çok geleneğimiz standarttır ve kilise toplantısı sırasında yeni bir bebeğe mukaddes kutsama sunmak gibi olan diğerleri de daha kendine özgüdür. Biz aileler olarak birlikte dua ederiz, kutsal yazıları birlikte okuruz ve hatta her ayın ilk Pazar günü birlikte 24 saat oruç tutarız.

Her Pazar ilahiler söylemek, vaazlar dinlemek ve birbirimize Kurtarıcı hakkında öğretmek için bir araya geliriz. Kilise, ruhsal olarak şarj olmak ve İsa’yı hayatımızda çok önemli bir konumda tutmak için mükemmel bir yoldur. Tüm ziyaretçilerimizi Mesihçi törenlerimize katılmaları ve bizimle ibadet etmeleri için hoşça karşılarız. Kilise törenleri ve zamanları topluluktan topluluğa farklılık gösterir. Bununla birlikte, her zaman herkesin katıldığı bir ana toplantının ardından yaş grupları veya genel ilgilere göre ayrılmış sınıflar olacağına emin olabilirsiniz.

İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi, insanların İsa Mesih aracılığıyla daha iyi bir hayat umuduyla gelebilecekleri güvenli bir yerdir. Kilise, Tanrı ile bir ilişki kurmanıza ve bu ilişkiyi beslemenize yardımcı olacak kutsal araçlar, uygulamalar ve öğretiler sağlar. Her şeyden öte, Kilise’nin bir üyesi olmak birbirini önemseyen bir insanlar topluluğuna ait olmak anlamına gelmektedir.

Evet, hem aileler olarak hem de Kilise olarak. Sonuçta, Mesih’in doğumu ve Dirilişi kutlamaya değmiyorsa nedir? Bazen insanlar bizi bayramları kutlamayan az sayıdaki Mesihçi dinlerle karıştırıyorlar, fakat emin olun biz kutluyoruz.

İlk adım genellikle görevliler ile tanışmaktır. Onlar size İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin temel inanışlarını ve uygulamalarını öğretirler. Onlar aynı zamanda sizin Kilise ile ilgili bütün sorularınıza cevap verebilir ve size üyelerden beklenilen şeyleri bildirirler.

Siz ayrıca ibadet törenlerine katılmaya başlamalısınız. Birbirini önemseyen insanların olduğu ve İsa Mesih’in örneğini takip etmeye çabalayan bir topluluğa ait olmanın sevincini bulacaksınız.

Sonuç olarak, Kilise’ye katılmaya hazır olduğunuzda vaftiz olmayı seçebilir ve resmi bir üye olabilirsiniz. İster görevliler isterseniz kilisede tanıdığınız biri tarafından vaftiz edilebilirsiniz.