Pazar Törenleri

Kilise, günlük hayatın karmaşasından ayrılan bir sığınaktır. Kilise törenlerine katılmak, Tanrı’ya ibadet etmeye ve komşularımızı sevmeye odaklanmak için bize zaman verir. Bu, ruhsal olarak şarj olmak ve İsa’yı hayatlarımızda çok önemli bir konumda tutmaya yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur.

Kilise tören zamanları ve programları topluluktan topluluğa farklılık gösterebilir. Bununla birlikte, benzer bir formatta herkesin katıldığı bir ana toplantı ve yaş grupları veya genel ilgi alanlarına göre ayrılmış bir sınıf göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Gelin bir kilise törenine katılın. Tüm ziyaretçileri bekliyoruz.

Rab’bin sofrası toplantısı

Herkes için olan ana toplantı Rab’bin sofrası olarak adlandırılır. Bu toplantı ilahilerden, dualardan ve her hafta topluluğun farklı üyeleri tarafından verilen vaazlardan (ya da “konuşmalardan”) meydana gelir. Toplantının en önemli parçası Rab’bin sofrasına (ya da Komünyona) katıldığımız zamandır.

Müzik ve ilahiler

Kurtarıcı ve sahip olduğumuz pek çok kutsama hakkında şarkı söylemek, Tanrı’ya daha yakın hissetmemize yardımcı olur. Normal bir Rab’bin sofrası toplantısında, bütün topluluk tarafından üç veya dört ilahi söylenir. Bir koro, küçük bir grup veya bir solist tarafından icra edilen ilave müzik de olabilir. Bu ilahilerden “Tanrım Sana Daha Yakınım” ve “Ne Kadar Büyüksün,” gibi bazılarını tanıyabilirsiniz ancak yenilerini de öğreneceksiniz. Ve detone olsanız da önemli değil! Bizimle beraber ibadet ederken sesinizi yükseltin.

Birbirine tanıklık etme

Her ayın ilk Pazarı normal vaazlar yoktur. Bunun yerine topluluğun herhangi bir üyesi kürsüye gidebilir ve sevindirici haber hakkındaki duygularını ifade edebilir. Başkalarının deneyimlerini dinlediğimizde ve Tanrı’nın Ruhu’nun yüreklerimizi doldurduğunu hissettiğimizde bizim fikirlerimiz ve inanışlarımız da güçlenebilir.

Pazar sınıfları

Rab’bin sofrası toplantısından önce ya da sonra, çocuklar ve yetişkinler için yaşlara göre çeşitli sınıflar vardır. Bu ek toplantılara katılmak isterseniz, kiliseden birilerine sorabilirsiniz ve onlar doğru sınıfı bulmanız için size mutlulukla yardımcı olacaklardır.

Sık Sorulan Sorular

Sadece hoş görünmeye çalışın. Rahat hissettiğiniz herhangi bir kıyafetle gelebilirsiniz. Erkeklerin çoğu takım kıyafet ya da önden düğmeli gömlek giyer ve kravat takarlar. Kadınlar genellikle normal elbiseler veya etek giyerler ve çocuklar da şık giyinirler.

Üyelerimizin çoğu her hafta kiliseye tek başına geliyor. Bununla birlikte, ilk seferinde birinin size eşlik etmesini istiyorsanız size en yakın toplulukla bağlantı kurmaktan çekinmeyin. Onlar sizinle beraber oturması için bir arkadaş bulacaktır. Yeni olmak her durumda zor olabilir, ama kısa sürede diğer üyeleri tanıyacaksınız ve kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Bu büyük bir ihtimalle ziyaret ettiğiniz topluluğun büyüklüğüne bağlıdır. Bazı topluluklar o kadar büyüktür ki üyeler sizin ziyaretçi olduğunuzu fark etmeyebilir. Bazıları ise çok küçüktür ve bütün üyeler birbirini tanır ve sizin yeni gelen biri olduğunuzu fark edecek ve sizi hoşça karşılayacaklardır. Hangisi olursa olsun kendinizi tanıtmaktan ve sorular sormaktan çekinmeyin. Sizin orada olmanızdan herkes memnun olacaktır.

Kilise iki bölümden oluşur. Kilise’nin ilk saati Rab’bin sofrası olarak adlandırılır. İlahiler söyleriz (ilahi kitabı temin edilir). Toplantının açılışında ve kapanışında dua edilir. Ekmek ve sudan oluşan ve kutsanarak topluluk üyelerine dağıtılan Rab’bin sofrasına (ya da Komünyon) katılırız. Ayrıca topluluk üyelerinin, “konuşma” olarak adlandırılan vaazlarını da dinleriz ki bunlar sevindirici haberin değişik ilkeleri üzerinedir ve üyelerin sahip oldukları kişisel deneyimleri de içerir. Rab’bin sofrası toplantısından sonra, çocuklar ve yetişkinler için yaş gruplarına göre ayrılmış çeşitli diğer sınıflar vardır. Eğer hangi sınıfa gideceğinizden emin değilseniz, birisine sormanız yeterli, doğru sınıfı bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Hayır. Biz bağış talep etmiyoruz ya da yardım tabağı gezdirmiyoruz.

Hayır. Ziyaretçilerin katılması zorunlu değildir. Rab’bin sofrasının ekmek ve suyu topluluğa dağıtıldığında, tepsiyi bir sonraki kişiye vermeniz yeterlidir. Bunun dışında arkanıza yaslanın ve törenin tadını çıkarın. Pazar Okulu sınıfında öğretmen genellikle gönüllülerden okumalarını ister. Eğer katılmamayı tercih ederseniz sadece elinizi kaldırmayın.