Pazar Törenleri

Kilise, günlük hayatın karmaşasından ayrılan bir sığınaktır. Kilise törenlerine katılmak, Tanrı’ya ibadet etmeye ve komşularımızı sevmeye odaklanmak için bize zaman verir. Bu, ruhsal olarak şarj olmak ve İsa’yı hayatlarımızda çok önemli bir konumda tutmaya yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur.

Kilise tören zamanları ve programları topluluktan topluluğa farklılık gösterebilir. Bununla birlikte, benzer bir formatta herkesin katıldığı bir ana toplantı ve yaş grupları veya genel ilgi alanlarına göre ayrılmış bir sınıf göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Rab’bin sofrası toplantısı

Herkes için olan ana toplantı Rab’bin sofrası olarak adlandırılır. Bu toplantı ilahilerden, dualardan ve her hafta topluluğun farklı üyeleri tarafından verilen vaazlardan (ya da “konuşmalardan”) meydana gelir. Toplantının en önemli parçası Rab’bin sofrasına (ya da Komünyona) katıldığımız zamandır.

Müzik ve ilahiler

Kurtarıcı ve sahip olduğumuz pek çok kutsama hakkında şarkı söylemek, Tanrı’ya daha yakın hissetmemize yardımcı olur. Normal bir Rab’bin sofrası toplantısında, bütün topluluk tarafından üç veya dört ilahi söylenir. Bir koro, küçük bir grup veya bir solist tarafından icra edilen ilave müzik de olabilir. Bu ilahilerden “Tanrım Sana Daha Yakınım” ve “Ne Kadar Büyüksün,” gibi bazılarını tanıyabilirsiniz ancak yenilerini de öğreneceksiniz. Ve detone olsanız da önemli değil! Bizimle beraber ibadet ederken sesinizi yükseltin.

Birbirine tanıklık etme

Her ayın ilk Pazarı normal vaazlar yoktur. Bunun yerine topluluğun herhangi bir üyesi kürsüye gidebilir ve sevindirici haber hakkındaki duygularını ifade edebilir. Başkalarının deneyimlerini dinlediğimizde ve Tanrı’nın Ruhu’nun yüreklerimizi doldurduğunu hissettiğimizde bizim fikirlerimiz ve inanışlarımız da güçlenebilir.

Pazar sınıfları

Rab’bin sofrası toplantısından önce ya da sonra, çocuklar ve yetişkinler için yaşlara göre çeşitli sınıflar vardır. Bu ek toplantılara katılmak isterseniz, kiliseden birilerine sorabilirsiniz ve onlar doğru sınıfı bulmanız için size mutlulukla yardımcı olacaklardır.

Sık Sorulan Sorular