Görevlilerden Bir Ziyaret Talep Edin

Ruhsal sorularınızı yanıtlamak ve İsa Mesih'e yaklaşmanıza yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Görevliler bana nasıl yardım edebilir?

Tanrı ile olan ilişkiniz son derece kişisel olsa da, bazen Tanrı’nın bize ne söylediğini anlama konusunda hepimizin biraz yardıma ihtiyacı olur. Ruhsal yolunuzun neresinde olursanız olun, görevliler size yolunuzda yardımcı olabilecek olan sevindirici haber ilkelerini ve fikirleri öğretebilirler. Onları, aşağıdakileri yapabilecek  ruhsal eğitmenler olarak düşünün:
    • Tanrı’ya daha yakın hissetmenize yardım ederler
    • Size nasıl dua edeceğinizi ve O'ndan nasıl cevaplar alacağınızı gösterirler
    • Ruhsal sorularınıza cevaplar bulmanızda yardımcı olurlar
    • Size Kurtarıcı İsa Mesih ve O’nun sevindirici haberi hakkında öğretirler
    • Kutsal yazıları anlamanızda yardımcı olurlar
    • Kişisel zorluklarınızda size destek olurlar
    • İman, tövbe ve vaftiz yolunda ilerlemenizi teşvik ederler
    • Sizi, ruhsal yolculuğunuzda desteklemeye devam edebilecek olan, benzer düşünen inananlardan oluşan bir toplulukla tanıştırırlar

Bir görevli ziyaretinden ne beklenir

Görevliler ziyarete bir dua ile başlamak isteyecekler. Eğer buna hazırsanız, sizden dua etmenizi bile isteyebilirler. Her halükarda amaç, Kutsal Ruh'u konuşmanın bir parçası olmaya davet etmektir.

Onlar muhtemelen birkaç dakikayı sizi tanımak ve ilgi alanlarınızı anlamak için harcayacaklardır. Görevlilerin size öğretebilecekleri tam bir programları vardır fakat onlar mesajlarını size ve sizin hayat şartlarınıza göre kişiselleştirmeye çalışırlar. Sizinle beraber Kutsal Kitap’tan ve Mormon Kitabı’ndan okurlar ve sizi dua etmeye, öğrettiklerinin doğru olup olmadığını sormaya davet ederler.

Eğer isterseniz, görevliler başka bir ziyaret için randevu ayarlarlar. Takip eden toplantınızda, size İsa Mesih ve O’nun iade edilmiş Kilisesi hakkında daha fazlasını öğretecekler ve s sahip olabileceğiniz tüm soruları cevaplayacaklardır. Onların programları ayrıca; Tanrı’nın bizim için olan mutluluk planı, İsa’nın bizim için kurban oluşu, tövbe, vaftiz, Kutsal Ruh ve Tanrı’nın emirlerine uymak hakkındaki mesajları da içerir. Onlar sizi dua etmeniz, Mormon Kitabı okumanız, kiliseye katılmanız ve hatta vaftiz olmanız için davet etmeye devam edeceklerdir. Ve şunu unutmayın ki, görevliler sizin hızınıza göre ilerleyecekler ve sizin zamanınıza ve onlarla tekrar buluşup buluşmama konusundaki arzunuza saygı göstereceklerdir.

Sık Sorulan Sorular

“Mormonlar” ya da daha saygılı bir şekilde söylenirse, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üyeleri hakkında insanların pek çok sorusu vardır. Tam listeyi görmek için buraya tıklayın.

Görevliler dünyanın her yerinden gelir. Nerede yaşarlarsa yaşasınlar, gerekli standartlara uyan herhangi bir erkek veya kadın tam zamanlı görevli olarak hizmet edebilir.

Hayır. Bir görevli hizmeti yapmak kimse için bir zorunluluk değildir. Biz görevli hizmetinin öğrenme, hizmet etme ve gelişme zamanı olduğuna inanırız, dolayısıyla bu teşvik edilir ama asla zorlama yoktur.

Hayır. Doğruyu söylemek gerekirse pek çok görevli kendi cebinden masraflarını öder. Görevliler ve onların aile üyeleri, genellikle görevler için yıllar önceden para biriktirirler.

Hayır. Aslında “Yaşlı” bir isim değil, bir ünvandır. Erkek görevlilere “Yaşlı” ve ardından soyadları ile hitap edilir ve kadın görevlilere benzer şekilde “Kızkardeş” ve ardından soyadları ile hitap edilir. “Yaşlı” ve “Kızkardeş” saygı ve onurlandırma ünvanlarıdır.

Hayır. İlham alan Kilise liderleri, her bir görevliyi hizmet edecekleri belirli bir alana atarlar. Bazıları kendi ülkelerinde kalır ve bazıları ise yurtdışına gider, fakat bütün görevliler sonuçta bu çağrının Tanrı’dan geldiğini bilerek hizmet ederler.

O güne bağlı olarak görevlileri; başkalarını ziyaret ederken, toplulukta gönüllü olurken, Tanrı hakkında öğretirken ve daha fazlasını yaparken bulabilirsiniz. Ne kadar meşgul olurlarsa olsunlar, her zaman size yardım edecek zamanları vardır.

Çift halinde çalışmak görevlilerin güvende olmalarını sağlar. Aynı zamanda, İsa’nın öğrettiği biçimde şekillendirilmiştir. “On iki öğrencisini yanına çağırdı ve onları ikişer ikişer halk arasına göndermeye başladı” (Markos 6:7).

Dünyanın her yerinde 65.000’in üzerinde tam zamanlı Son Zaman Azizleri görevlileri vardır. Büyük bir ihtimalle sizin bölgenizde de görevliler vardır.