Dünyayı Aydınlat Nedir?

“Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki, iyi işlerinizi görerek göklerdeki Babanız“ı yüceltsinler!” -Matta 5:16

Dünyayı Aydınlat Nedir?

#DunyayiAydinlat, Noel’i bir hizmet zamanına dönüştürme davetidir. Bu, açları doyurmak, yalnızları teselli etmek, hastaları ve sıkıntı çekenleri ziyaret etmek ve herkese nezaket göstermek gibi İsa’nın yaptığı şeyleri yaparak dünya çapında yüreklere dokunma ve hayatları değiştirme harekettir. İsa, “Siz dünyanın ışığısınız” dedi (Matta 5:14). #DunyayiAydinlat, ışığımızın ve O’nun ışığının parlak bir şekilde parlamasına olanak sağlamanın mükemmel bir yoludur.

Günlük hizmet önerileri

#DunyayiAydinlat girişimi, İsa’nın ölümlü hizmeti sırasında yaptığı aynı şekillerde, başkalarına sevgi göstermemiz için bizi davet eder. Aralık ayı boyunca, Noel zamanında hayatımızı başkalarına yardım etmeye odaklamamıza yardımcı olacak özel hizmet teşvikleri paylaşılır. Katılmak için, fikirleri özetleyen bir takvim indirebilirsiniz.

Özel Pazar toplantıları

Noel Günü’nden önceki Pazar günü, İsa Mesih’in doğumuna ve hayatına odaklanan özel bir Şabat günü toplantısı düzenleriz. İnancımızdan olmayan arkadaşlarımız ve tanıdıklarımız her pazar hoş karşılanır, ama özellikle o gün gelip bizimle ibadet etmeye davet edilirler.

Her gün #DunyayiAydinlat

Her yıl Noel’de, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi, #DunyayiAydinlat mesajını ve görevini yaymak için muazzam bir çaba harcar. Ancak, her gün kime hizmet edeceğinizi düşünerek, bütün yıl boyunca bunu yapabilirsiniz.

Dünyayı Aydınlatmanın Başka Yolları