Size yakın bir Kilise bulun.
Yerini Bul

Noel’i Birlikte Kutlayalım

Bu Aralık ayında özel bir Pazar toplantısı ibadeti ile İsa’nın doğumu sevincini kutlayın. Noel zamanının huzurunu hissetmek için harika bir fırsat ve aynı zamanda arkadaşlarınızı, komşularınızı ve ailenizi bir saatlik ilham almaya katılmaya davet etmek için harika bir fırsat.

Harika bir kilise deneyimi yaşamak için 5 ipucu

1. Kendinizi tanıtın

Kilise üyeleri sizi topluluğa kabul edecek ve kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olacaktır. Başkalarına kendinizi tanıtmaktan çekinmeyin ve sorularınız varsa insanlardan yardım isteyin. Orada olduğunuz için herkes memnun olacaktır!

2. Neyle karşılaşacağınızı bilin

Bir Noel töreni genellikle bir saat sürer. Bu tören genellikle topluluk üyeleri tarafından söylenen şarkıları, duaları ve vaazları (“konuşmalar” olarak adlandırılır) içerir. Tören sırasında, Kilise üyeleri Rab’bin sofrasından alarak İsa’yı hatırlama fırsatına sahip olurlar.

3. En iyi şekilde giyinin

Kendinizi rahat hissedeceğiniz herhangi bir kıyafetle gelebilirsiniz. Erkeklerin çoğu takım elbise veya düğmeli gömlek giyer ve kravat takar, kadınlar ise genellikle elbise ya da etek giyer. Çocuklar da genellikle şık giydirilir. Güzel giyinmek, daha saygılı bir zihniyete sahip olmanıza yardımcı olabilir ve sizi İsa Mesih ve O’nun öğretileri hakkında bilgi edinmeye hazırlayabilir.

4. Rab’bin sofrası hakkında bilgi edinin (komünyona benzer)

Her hafta ekmek ve su kutsanır ve İsa Mesih tarafından yapılan fedakarlığın sembolik bir hatırlatıcısı olarak topluluğa sunulur. Ancak katılım şart değildir. Eğer ekmek ve suyu almak istemiyorsanız, tepsiyi bir sonraki kişiye verebilirsiniz.

5. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin

Bir kilise töreni için asla davet cevabı vermek zorunda değilsiniz. Ancak katılmak konusunda endişeliyseniz, toplulukla önceden iletişime geçebilirsiniz. Size birlikte oturacak bir arkadaş bulabilir ve ziyaret ettiğinizde kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilirler. Yerel kilisenizin iletişim bilgilerini bulmak için burayı tıklayın.

Dünyayı Aydınlatmanın Daha Fazla Yolu