Kilise törenleri nasıl olur?

Her Pazar ilahiler söylemek, vaazlar dinlemek ve birbirimize Kurtarıcı hakkında öğretmek için bir araya geliriz. Kilise, ruhsal olarak şarj olmak ve İsa’yı hayatlarımızda çok önemli bir konumda tutmak için mükemmel bir yoldur. Tüm ziyaretçilerimizi Mesihçi törenlerimize katılmaları ve bizimle ibadet etmeleri için hoşça karşılarız.

Kilise törenleri ve zamanları topluluktan topluluğa farklılık gösterir. Bununla birlikte, her zaman herkesin katıldığı bir ana toplantının ardından yaş grupları veya genel ilgi alanlarına göre ayrılmış sınıflar olacağından emin olabilirsiniz.

Sadece hoş görünmeye çalışın. Rahat hissettiğiniz herhangi bir uyumlu kıyafetle gelebilirsiniz. Erkeklerin çoğu takım kıyafet ya da önden düğmeli gömlek giyer ve kravat takarlar. Kadınlar genellikle normal elbiseler veya etek giyerler ve çocuklar da şık giyinirler.

Umarız hissetmezsiniz. Üyelerimizin çoğu her hafta kiliseye tek başına geliyor. Bununla birlikte, ilk seferinde birinin size eşlik etmesini istiyorsanız yerel görevlilerle bağlantı kurmaktan çekinmeyin. Onlar sizinle beraber oturması için bir arkadaş bulacaktır. Yeni olmak her durumda zor olabilir, ama kısa sürede diğer üyeleri tanıyacaksınız ve kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Hayır. Ziyaretçilerin katılması zorunlu değildir. Rab’bin sofrasının ekmek ve suyu topluluğa dağıtıldığında, tepsiyi bir sonraki kişiye vermeniz yeterlidir. Bunun dışında arkanıza yaslanın ve törenin tadını çıkarın. Pazar Okulu sınıfında öğretmen genellikle gönüllülerden okumalarını ister. Eğer katılmamayı tercih ederseniz sadece elinizi kaldırmayın.

Bu büyük bir ihtimalle ziyaret ettiğiniz topluluğun büyüklüğüne bağlıdır. Bazı topluluklar o kadar büyüktür ki üyeler sizin ziyaretçi olduğunuzu fark etmeyebilir. Bazıları ise çok küçüktür ve bütün üyeler birbirini tanır ve sizin yeni gelen biri olduğunuzu fark edecek ve sizi hoşça karşılayacaklardır. Hangisi olursa olsun kendinizi tanıtmaktan ve sorular sormaktan çekinmeyin. Sizin orada olmanızdan herkes memnun olacaktır.  

Hayır. Biz bağış talep etmiyoruz ya da yardım tabağı gezdirmiyoruz.