Mormon Kitabı İsteyin

Sizinle ruhu canlandırıcı bir mesaj paylaşacak olan iki görevli aracılığıyla iletilecek ücretsiz bir Mormon Kitabı edinin.

Mormon Kitabı sizi İsa’ya yaklaştırır

Tıpkı Kutsal Kitap gibi, Mormon Kitabı da bize İsa hakkında öğreten eski bir kayıttır. O hepimizin sahip olduğu temel soruları cevaplar: Ölümden sonra hayat var mı? Hayatın amacı nedir? Mutluluğu ve huzuru şimdi nasıl bulabilirim?

...
60 saniyede Mormon Kitabı. Hazır mısınız? Başla.
1:22

Mormon Kitabı’nı açık bir yürek ve açık bir zihinle okuduğumuz takdirde, Tanrı onun doğruluğunu anlamamızda bize yardım edeceğini vaat etmiştir.
Dünyanın her yerinden ve her tabakadan insanlar, Mormon Kitabı’nın bizim daha iyi insanlar olmamıza ve Tanrı’ya daha yakın hissetmemize yardımcı olabileceğini öğreniyorlar. 

Sık Sorulan Sorular

“Mormonlar” ya da daha saygılı bir şekilde söylenirse, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üyeleri hakkında insanların pek çok sorusu vardır. Tam listeyi görmek için buraya tıklayın.

Evet. Hem de çok. O, Tanrı’nın sözüdür, kutsal yazıların mukaddes bir kitabıdır ve mutlu bir hayat için okunması gereklidir. Kutsal Kitap ile beraber biz ayrıca, İsa Mesih’in Son Zaman Kilisesi’ne özgü olan başka kutsal yazı kitaplarında da ilham buluruz. Bunların hepsi, bize İsa Mesih ile ilgili hakikatleri öğretmek için birlikte görev yaparlar.

Evet! İsa bizim inancımızın temelidir. Aslında biz Kilisemizi onun tam adıyla anmayı tercih ederiz, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi.  
Mormon Kitabı şöyle der; “Ve biz Mesih’ten konuşuruz, Mesih’te seviniriz, Mesih’i vaaz ederiz, Mesih hakkında peygamberlik eder ve peygamberliklerimizi yazarız; öyle ki çocuklarımız günahlarının bağışlanması için hangi kaynağa bakacaklarını bilsinler” (2. Nefi 25:26).

Kilise törenleri ve zamanları topluluktan topluluğa farklılık gösterir. Bununla birlikte, her zaman herkesin katıldığı bir ana toplantının ardından yaş grupları veya genel ilgi alanlarına göre ayrılmış sınıflar olacağından emin olabilirsiniz.
Herkes için olan ana toplantı “Rab’bin sofrası” olarak adlandırılır. Bu toplantı ilahilerden, dualardan ve her hafta topluluğun farklı üyeleri tarafından verilen vaazlardan (ya da “konuşmalardan”) meydana gelir. Toplantının en önemli parçası Rab’bin sofrasına (ya da Komünyona) katıldığımız zamandır.